REGISTRACE JSOU OTEVŘENÉ

Pár rad ohledně správného provádění soubojů

23. listopadu 2017 v 12:04 | Adminka
Přečteš si to pod perextem


1. rada )
Při sepisování bojového příspěvku jsou klíčem všeho detaily.
Dejte si pozor, abyste se ve vašem příspěvku přesně zmínili o všem, co by nepřítel mohl použít proti vám. Pokud totiž napíšete pouze něco jako "Napřáhl se a zaútočil na něho pěstí", necháváte tak v podstatě na vašem soupeři, aby si vybral, jakou rukou, z jaké strany atp. je útok veden. V takovém případě váš soupeř totiž neporušuje žádné z pravidel 13 či 18, a to proto, že jste tam zkrátka skutečnost, jakou rukou či z jaké strany je útok veden, neuvedli.

2. rada )
Dále v situacích, kdy víte, že byste nějakému kroku vašeho soupeře mohli jistojistě zabránit, jako například v situaci jako je tahle:
Hráč A: Lee vytáhl výbušný lístek a umístil ho na zem pod sebe, načež se odrazil dozadu a uskočil o dobrých pět metrů od místa, kde původně stál, načež zaujal obranný postoj a čekal, co jeho soupeř udělá.
Hráč B: Tai neváhal a rozeběhl se přímo proti Leeovi, načež k němu doběhl, napřáhl se pravačkou k pravému háku a vystřelil pěstí prudce proti Leeho obličeji.
můžete vašemu soupeři tzv. "skočit do řeči" tím, že ho zarazíte právě ve chvíli, ve které byste dle vás mohli.
V tomto případě to je chvíle, kdy Tai, postava hráče B, přebíhá přes výbušný lístek hráče A.
Reakce na příspěvek hráče B pak může vypadat takto:
Hráč A: Jakmile Lee viděl, že se Tai přiblížil k výbušnému lístku, který tam Lee předtím umístil, ušklíbl se a složil ruce v pečeť.
"Kai!" vykřikl, načež výbušný lístek explodoval přímo pod nohama jeho soupeře.
v takovémto případě nebudete porušovat ani jedno z pravidel 13 či 18. Kdybyste tak totiž neučinili, finta s lístkem či jakákoliv jiná by v tu chvíli byla zbytečná.
Nicméně, "skákání do řeči" se spíše snažte vyhnout, a uchylujte se k němu jen tehdy, pokud to vážně jinak nejde, pro dobro plynulosti hry.
3. rada )
Vaše útoky byste měli nejlépe popisovat stylem "Doběhl až k němu a pokusil se mu vrazit ránu pravačkou přímo mezi oči" a ne stylem "Doběhl až k němu a vrazil mu ránu pravačkou mezi oči".
V druhém případě totiž v podstatě upíráte vašemu soupeři možnost zareagovat jinak, než necháním se trefit, aby nepřekrucoval to, co vaše postava provedla.
Z tohoto důvodu se zde výše(viz. 2. rada) zmiňujeme o tzv. "skákání do řeči".
Pokud už na někoho zaútočíte stylem "vrazil mu ránu pravačkou mezi oči", dobře, ale počítejte s tím, že váš soupeř vám může "skočit do řeči" a ránou se trefit nechat nemusí. V takovém případě totiž pravidla 13 a 18 porušovat nebude.
4. rada )
Chcete-li provést váš útok spíše skrytě a nerozepsat ho celý ve vašem příspěvku, např. při kroku "Tai složil pár pečetí, načež zvolal: "Mizu Bunshin no jutsu!"
Hned na to se vedle něho z vody jezírka, na kterém stál, zformovala trojice jemu na chlup podobných klonů, načež se teď již čtveřice Taiů rozeběhla proti jeho soupeři.
První se mu pokusil podkopnout nohy, druhý ho oběhl a pokusil se ho trefit ránou pěstí do pravého boku, třetí mu vykopl zleva po hlavě a čtvrtý po něm ze zhruba dvou metrů mrštil kunai na břicho."
Který z klonů je originál tak nemusíte přímo uvádět do příspěvku, jestli se bojíte, že toho soupeř, ač proti pravidlům, zneužije proti vám, ale můžete to napsat např. soukromou zprávou dohlížejícímu na váš souboj, avšak dřív, než váš soupeř zareaguje na váš příspěvek.
Ujistíte se tak, že vám pak nikdo nebude tvrdit že to, že je vaše skutečná postava ten druhý, vymysleli až poté, co váš soupeř zaútočil na toho čtvrtého.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama